Kategória: Sütemény receptek
A hozzávalókból tésztát gyúrunk, majd ötfelé osztjuk, és egyforma nagyságúra nyújtjuk. Külön megsütjük őket. (190 fok, 10 perc)
Krém készítése: 1 dl tejet elkeverünk a liszttel, a többit pedig felforraljuk, majd belekeverjük a lisztes tejet. A margarint kikeverjük a cukorral, majd a kihűlt lisztes tejhez adjuk. Belekeverjük a citromlevet, majd megtöltjük a tésztalapokat. A tetejére nem kenünk krémet, hanem egy sütőlemezt és nehezéket teszünk rá. Hűtőben állni hagyjuk 1 napig.
A margarint kikeverjük a cukorral és vaníliás cukorral. Belekeverjük a narancshéjat, a tojást. A liszthez hozzáadjuk a mandulát és a keményítőt, majd lassan összedolgozzuk a margarinos masszával. Nyomózsákba töltjük, majd csillag formájú kinyomóval egy kivajazott sütőlemezre kis gyűrűket nyomunk.
180 fokra előmelegített sütőben 13 perc alatt megsütjük.
A mázhoz a porcukrot elkeverjük a narancslével, majd bekenjük vele a süteményeket.
A fagyasztott áfonyát kiengedjük, elkeverjük a lekvárral, és 10 percig főzzük.
Hozzáadjuk a cukrot, a chilit, sót, borsot és a keményítőt. Még 5 percig főzzük, majd ha már sűrű, szarvashoz, őzhöz, vagy vadszárnyasokhoz tálaljuk.
A szilvát megmossuk, eltávolítjuk a magját, majd a fél szilvákat is ketté vágjuk. A sütőt előmelegítjük 175 °C-ra, a sütőformát kivajazzuk és megszórjuk zsemlemorzsával. A tojásokat cukorral, vaníliás cukorral és a vajjal keverjük össze. Majd hozzá adjuk a tejszínt. A liszthez hozzá adjuk a sütőport és hozzá keverjük a masszához. A szilvát lágyan hozzákeverjük a tésztához. Formába öntjük, egyenletesen eloszlatjuk. A sütőben 40 percig sütjük.
A tésztához a hozzávalókat összegyúrjuk, majd 1 órát hűtőben pihentetjük.
A keményítőt 2 evőkanál vízzel összekeverjük, majd hozáadjuk a megmosott áfonyához és cukorhoz. Összeforraljuk, majd lehűtjük.
A tésztát kinyújtjuk, majd kivajazott tepsibe terítjük, úgy, hogy az oldalát is fedje. Villával megböködjuk, és 180 fokon 15-20 percig sütjük. Utána megkenjük a lekvárral, és elterítjük rajta az áfonyát. A tojásfehérjét a cukorral felverjük, majd nyomózsákba töltjük, és rácsot nyomunk belőle a pite tetejére. 175 fokon 10-15 percig sütjük.
A zselés cukrot kis darabokra vágjuk. A margarint kikeverjük a cukorral, majd a kókuszreszelék kivételével hozzáadjuk a többi hozzávalót és alaposan összedolgozzuk. Szalámi alakúra formázzuk, majd a kókuszreszelékbe forgatjuk, majd hűtőbe tesszük.
A margarint kikeverjük a porcukorral, majd hozzáadjuk a tojást, mandulát, lisztet, gyömbért, sót és vaníliás cukrot. Összedolgozzuk, majd fóliába csomagoljuk, és 2 órára hűtőbe tesszük.
Utána fél cm vékonyra nyújtjuk, szív alakú szaggatóval kiszúrjuk, majd kivajazott sütőlemezre tesszük, és 180 fokon negyed óra alatt megsütjük.
A mázhoz a hozzávalókat összekeverjük, majd a kihűlt süteményeket bevonjuk vele.
A margarint kikeverjük a cukorral, majd hozzáadjuk a tojásokat. Utána hozzáadjuk a mazsolát, citromhéjat és a lisztet.
Egy tepsibe sütőpapírt simítunk, majd a tésztából kanállal halmokat teszünk rá. 180 fokra előmelegített sütőben 10 perc alatt megsütjük.
A mazsolát beáztatjuk a borba. A tojássárgáját elkeverjük a cukorral, beleöntjük a tejet, a bort és a mazsolát, és a rumot. A zselatint félig feloldjuk, majd a krémhez keverjük. Állni hagyjuk, majd amikor félig megszilárdult, hozzáakeverjük a tejszínt, és kelyhekbe osztjuk.
Hidegen tálaljuk.
A megtisztított áfonyát leöntjük a borral, a citrom levével és egy kevés vízzel, majd hozzáadjuk a porcukrot.
A zsemléket beáztatjuk, majd kinyomkodjuk. Utána összegyúrjuk a tojással, vajjal, kevés sóval és annyi liszttel, hogy keményebb masszát kapjunk. Gombócokat készítünk belőle, majd megfőzzük őket.
Utána leszűrjük, majd leöntjük az áfonyával, megporcukrozzuk, és citromkarikával tálaljuk.
Tea mellé adhatjuk.
A barackot kettévágjuk, magját kiszedjük, majd egy kivajazott tepsi aljába terítjük. Rászórjuk a vaníliás cukrot, majd ráöntjük a tojás, tejszín és cukor habos keverékét.
Előmelegített sütőben, közepes hőmérsékleten készre sütjük.
A cseresznyét összekeverjük a cukorral, citromhéjjal, fahéjjal és vízzel, majd felfőzzük.
A vajat felforrósítjuk, a kenyérszeleteket megpirítjuk benne, majd egy tűzálló tálba tesszük. Amikor a cseresznye már sűrű, ráöntjük a kenyérre. Előmelegített sütőben megsütjük, majd megvárjuk, amíg kihűl. Szeletelve, vaníliás cukorral meghintve tálaljuk.
A sütőt 200 °C-ra melegítjük elő, kivajazott sütőformát veszünk elő.
A cseresznyét bő folyóvízben átmossuk és lecsöpögtetjük. Kimagozzuk, cseresznyepálinkát adunk hozzá és vaníliás cukorral szórjuk meg. A 4 tojást felverjük a cukorral. Majd tejszínnel hígítjuk.
Ezután jöhet a liszt, a mandula és a tej. A tésztát jól eldolgozzuk, majd 20 percre hűtőszekrénybe rakjuk. Formában öntés után 35 percig sütjük. Kivesszük és melegen megszórjuk a porcukorral.
A banánok héját lehúzzuk, majd hosszában kettévágjuk őket. Felforrosítjuk a vajat, majd a banánszeletek mindkét oldalát 2 percig sütjük benne. Utána porcukorral megszórjuk, rálocsoljuk a rumot, és meggyújtjuk.
Égve kínáljuk.
Ledaráljuk a datolyát, és összegyúrjuk a többi hozávalóval. Golyókat készítünk a masszából, majd kókuszreszelékbe hempergetjük.
A dinnyét felszeleteljük, kimagozzuk, majd megfőzzük. Utána áttörjük, belekeverjük a keményítőt és 1 evőkanál cukrot. Lassan forraljuk még pár percig, majd a tűzről levéve kihűtjük.
A csokoládét felaprítjuk, majd hozzáadjuk a dinnyepéphez. Egy tortaformát vízzel kiöblítünk, és belesimítjuk a pépet. Hűtőben lehűtjük.
Közben a pisztáciát és a cukrot ledaráljuk, majd hozzáadjuk a marcipánt. A masszából akkora kerek lapot készítünk, mint a tortaforma. Erre ráhelyezzük a zselét, majd felszeleteljük.